• Sapanca

    11°C

    Yağışlı

Mehmetçik için Sapanca Tek Yürek Oldu


Sapanca’da bulunan siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de terör örgütlerine yönelik sürdürdüğü operasyona destek vermek amacıyla kampanya başlattılar. 

Sapanca Belediyesi koordinesinde, Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer'in eşi Nurten Yılmazer, AK Parti Sapanca Kadın Kolları Başkanı Hatice Şahinoğlu, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Nuray Dikmen, İyi Parti Yönetim Kurulu Üyesi Aydan Pastacı Akal, Belediye Meclis Üyeleri Ayşe Kösemen ve Günnur Çelik, Himalaya İplik yöneticileri, Zehranın Patikleri, sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin kadın kolları bir araya geldi. Toplantıda Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 'Zeytin Dalı Harekâtı' kapsamında  “İpler Bizden, Örmesi Sizden” adlı kampanyayı düzenleyip, görev yapan Mehmetçiklerimiz için atkı ve bere öreceklerini belirttiler. Program 17 Şubat Cumartesi, Saat 12.00 da Sapanca Belediyesi Düğün Salonu’nda gerçekleşecek.

Nurten Yılmazer; ”Böylesine güzel bir çalışmaya sizlerle imza atacak olmaktan dolayı mutluyum. Sapanca ve çevresinden geleceğine inandığımız hanımlarımızla birlikte 17 Şubat Cumartesi Saat 12.00 da Belediye Düğün Salonunda hep birlikte Mehmetçik için bereleri, atkıları öreceğiz. Ördüğümüz bu berelerin, yetkililerce cephedeki askerlerimize ulaşmasını sağlayacağız. Bu anlamlı projede bizlere destek veren Jandarma Komutanlığımız, Himalaya İplik, Zehranın Patikleri, sivil toplum kuruluşlarımız, siyasi partilerimizin kadın kolları ve gönül veren tüm hanımlara şimdiden teşekkür ediyorum ”dedi.

Sapanca Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Tanyel Yurtsever, “Tüm dünyada bütün mazlumların umudu olmayı görev bilen, bölgeye refahı ve huzuru getirmek için uğraşan devletimizin aldığı kararların her zaman arkasındayız. Sapanca Sivil Toplum kuruluşları ailesi olarak devletimize ve milletimize gereken her türlü desteği vermeye hazırız” diyerek tüm bayanları etkinliğe davet etti. 

Zeytin Dalı Harekâtına destek için başlatılan kampanyaya katılımın yüksek olması bekleniyor.


Bu haber 260 kez görüntülendi