• Sapanca

    30°C

    Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı

Sapanca’nın Meydanına Tarihi Dokunuşlar


Sapanca Kent Meydanı çalışmalarındaki tarihi hamamın kalıntıları gün yüzüne çıkmasıyla başlayan çalışmalarda son dokunuşlar yapılıyor.

Sapanca Kent Meydanı çalışmalarında tarihi hamam kalıntılarının ve meydan projesiyle park yeni yüzüne kavuşuyor. Yapılan çalışmalar son noktaya ulaşırken, mevcut alan düzenleme işi tarihi dokunuşlarla daha estetik görünüme kavuşuyor.

Projenin en başından buyana özellikle tarihi dokunun yapısını bozmadan meydan düzenlemesine özen gösterildiğin aktaran, Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, “Meydan çalışmasıyla birlikte Tarihi Hamamın gün yüzüne çıkma çalışması ekip arkadaşlarımızın büyük gayret ve özverileriyle bu güne geldi. Bu proje de özellikle kültür varlığının korunmasına verilen değer açısından önemli. Bu yapı sadece tarihi dokunun yanında, halkımızın gezip göreceği, oturup dinleneceği ve çevresindeki tarihi kalıntıların açıklamalarını tarihsel konuda anlatan yazılı bilgilerin de olacağı şekilde Sapanca’mıza sunacağız. Büyük kısmının tamamlandığı, Meydan Projemizde tarihi eserlerin alana yerleştirilmesiyle farklı bir anlam kazandığına inanıyorum" dedi.


Bu haber 287 kez görüntülendi