• Sapanca

    14°C

    Yağışlı

Müzik Kursları Vaktini Güzel Geçirenlerin Adresi Oldu


Sapanca Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından, Kırkpınar Kültür Merkezi’nde açılan Türk Müziği ve Halk Müziği kurslarına büyük ilgi.

Haftada 1 gün, üçer saat olmak üzere Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği kursları uzman şefler yönetiminde veriliyor. Türk Sanat Müziği kursunu Şef Arslan Akçay, Türk Halk Müziği kursunu Şef Erdoğan Gökçe ve Hakan Köksöken tarafından veriliyor.
Karşılaştıkları yoğun talebin nedenleriyle ilgili bilgi veren Kültür Müdürü Şafak Başoğlu “Eğitim veren hocalarımız toplu ders vermekten ziyade öğrencileriyle birebir ilgilenerek yeteneklerini geliştirmeye çalıştırıyor. Çünkü birebir eğitim her zaman daha başarılı sonuçlar ortaya çıkarıyor. Aslında bu kurslarda bir nevi özel ders veriyoruz. Öğrencilerimiz eğitim aldıkça bireysel yeteneklerini daha iyi keşfediyor. Geçmiş yıllarda profesyonel eğitim alıp yaşamlarını sanatın birçok dalında devam ettiren kursiyerlerimiz var. Bu da dolayısıyla talebi artırıyor. Diğer bir sebebi vaktini güzel değerlendirmek isteyenlerin ilk adreslerinin olması, ikinci neden Sapanca Belediyesi olarak Sapanca Belediye Başkanımız Doç. Dr. Aydın Yılmazer’in özel ilgi ve talimatlarıyla çalışma alanlarımız, imkânlarımız çok iyi. Bunun yanında eğitimi veren kadromuz çok kaliteli” diye konuştu.

Kurs çalışmaları sayesinde ilerleyen zamanlarda Sapanca Belediyesi adına müzik topluluklarının halka yönelik konserler yapılacaklarının bilgisi verildi.
 


Bu haber 333 kez görüntülendi