• Sapanca

    14°C

    Yağışlı

Sapanca Belediyesi Girişimcilik Eğitimi düzenliyor


Vatandaşların kendi işlerini kurmalarına ve geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla girişimcilik eğitimi verilecek.

 

Sapanca Belediyesi, KOSGEB işbirliğinde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenliyor. "Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile Sapanca Belediye'si arasındaki Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi İşbirliği Protokolünde" belirlenen esaslar çerçevesi ve girişimcilik eğitim programı kapsamında Sapanca'da temel seviye girişimcilik eğitimi gerçekleştirilecek.

 

Eğitim programı, 12- 16 Mart 2018 tarihleri arasında Sapanca Belediyesi Kırkpınar Kültür Merkezi'nde düzenlenecek. Programından yararlanma şartları; 18 yaşını tamamlamış olmak, Girişimcilik eğitim programında aynı modülden daha önce yararlanmamış olmak.

Eğitim programı bitiminde katılımcılara, KOSGEB Yeni Girişimci Desteğine başvuruda gerekli olan "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılım Belgesi" verilecek.

 

Sapanca Belediyesinde yapılan açıklamada, temel seviye girişimcilik, sınıf içi eğitim ve atölye çalışmalarından oluşan eğitim programının en az 32 saat süreceği ve katılmak isteyenlerin 10 Mart 2018 tarihine kadar Kırkpınar Kültür Merkezi'ne yazılı olarak başvuru yapmaları gerektiği belirtildi.

 


Bu haber 325 kez görüntülendi