• Sapanca

    14°C

    Yağışlı

Sapanca Belediye’sinden Larva İlaçlaması


Sapanca Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri bahar aylarının yaklaşmasıyla beraber larva ilaçlamasına başladı.

Sapanca Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yılda Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince ilçenin çeşitli bölgelerinde larva ilaçlama işlemine başladı. Yapılan ilaçlama, vatandaşların sağlıklı ve rahat bir yaz ayı geçirmesini sağlayacak.

Park ve Bahçeler Müdürü Kazım Şirin “ Erken tedbir alıyoruz. Haşere ve sineklerin üremesinde en önemli etkenlerin başında çöp ve evsel atıklar geliyor. Yaz aylarında çöp ve evsel atığın fazlalaşmasından dolayı sineklerde çok çabuk üreyip çoğalabiliyor. Bu sebeple erkenden tedbirimizi alıp su birikintileri, kanallar, fosseptik çukurları gibi çeşitli sulak bölgelerde ilaçlama işlemlerimizi yaptık. Vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda da larva ilaçlama işlemimize devam ediyoruz.” dedi.

Yapılan ilaçlama çalışması sayesinde kara sinek ve diğer haşerelerden kaynaklanan hastalıkların önlenmesi ve gelecek olan kötü kokuların önlenmesi amaçlanıyor. 

 


Bu haber 201 kez görüntülendi