• Sapanca

    14°C

    Yağışlı

Sapanca Zabıtasından Sıkı Denetim


Sapanca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü denetim ekipleri ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü denetim ekipleri, ilçedeki balık satışı yapan Kapalı Pazar alanında tezgâhlarda denetim yaptı. Sapanca Belediyesi Zabıta ekipleri, tezgahlardaki hijyen ve sattıkları ürünlerin tazeliğini incelendi. 

Daha önceden gerçekleştirdiği denetlemeler ve yaptığı hizmetler ile vatandaşın takdirini kazanan Sapanca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Kapalı Pazar yerindeki sebze, meyve ve balık satan tezgâhlardaki denetimlerine devam ediyor. 

Sapanca Belediyesi Zabıta Müdürü Aydın Yıldız konuyla ilgili yaptığı açıklamada, İlçe Gıda- Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri ve Zabıta Müdürlüğümüze bağlı ekipler eşliğinde gerçekleştirilen denetimlerin vatandaşın daha iyi hizmet alabilmesi amacıyla yaptıklarını belirterek, “Sapanca Kapalı Pazar yerindeki balıkçıların denetlenmesi çalışmasını gerçekleştirdik. Balıkların tazeliğini, boylarını, ebatlarını, hijyen konusunda neler yapabileceğimizi bizler bugün balıkçılarımıza anlattık. Aynı zamanda balıkların taze olup olmadığını kontrol ettik. Çünkü birçok gıda zehirlenmesinin önüne geçebilmek için gıda denetim arkadaşlarımız ile pazarlarda balıkçıların tezgâhındaki balıkların kontrolünü yaparak gerekli işlemleri yapmış olduk” diye konuştu.


Bu haber 311 kez görüntülendi