• Sapanca

    14°C

    Yağışlı

Sapanca’da Jilet Çek Uygulaması


Sapanca Belediyesi, çöpe atılan jiletlerin hem insan hem de hayvan sağlığına zarar verdiği gerekçesiyle kullanılmış jiletleri, jilet çek kutularında toplayarak geri dönüşüme verilmek üzere çalışmayı başlattı.

Sapanca Belediyesi, çöpe atılan jiletlerin geri dönüşüme kazandırılması için daha önce berber esnaflarla yapılan toplantıda dile getirmişti. Çalışmanın altyapısının tamamlanmasının ardından “Jilet Çek” projesi esnaflara kutuların dağıtılmaya başlaması ile start aldı. 

Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, çöplere atılan jiletlerin yiyecek arayan sokak hayvanlarına ve geçimini kağıt toplayarak kazan vatandaşlara zarar vermesi sebebiyle bu çalışmaya başladıklarını dile getirdi ve ilk jilet çek kutusunu Cadde Kuaför sahibi Kadem Şirin’e teslim etti.
Jiletlerinin toplanması için ilçede bulunan tüm berberlere Jilet Çek kutuları Belediye Zabıta Müdürlüğü personelleri tarafından dağıtılmaya başlandı. Uygulamaya geçen çalışmayı beğenen esnaflar, belediye yetkililerine teşekkür ettiler. Yetkililer jiletlerin belirli periyotlarla toplanacağını belitti. Berberlerin kutuların üzerinde bulunan telefon numaralarını aradıkları takdirde de kendilerine geri dönüleceği ifade edildi.
 


Bu haber 348 kez görüntülendi