• Sapanca

    15°C

    Az Bulutlu

Sapanca’dan Afrin’e Duygu Yüklü Mesajlar


Sapanca Kent Konseyi Çocuk Meclisi üyeleri, Suriye'nin Afrin bölgesinde başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı’na katılan askerlere moral vermek amacıyla mektup yazdılar.

7’den 77 ye tüm Türkiye’nin, Türk Askerlerinin yanında olduklarını hissettirmek ve moral vermek amacıyla Sapanca Kent Konseyi Çocuk Meclisi üyeleri anlamlı bir birliktelikle duygu yüklü sözlerini satırlara döktüler. 26 Meclis Üyesi, yazdıkları mektupları Afrin’e ulaştırılmak üzere Sakarya İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Cengiz Yiğit’e teslim ettiler.

Sakarya İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Cengiz Yiğit, çocuklardan aldıkları mektupları Afrin’de görev yapan Mehmetçiklere ulaştıracaklarını ifade etti ve çocukların böylesine anlamı bir girişimde olmaları kendisini duygulandırdığını ifade etti. Yiğit, “Türk Milleti olarak görüyoruz ki çok şanslıyız çünkü sizler gibi evlatlara sahibiz. Eminim ki şu an Afrin'de görev yapan askerimiz, yani ağabeyleriniz bu mektupları okuduklarında çok mutlu olacaklar” dedi.

Allah, kahraman askerimizin yanında olsun,

Sapanca Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı Eda Bayar da meclis toplantısında ortak aldıkları kararla böyle bir girişimde bulunduklarını dile getirdi. “ Biz Şanlı Türk tarihine sahip bir milletin evlatlarıyız. Ülkemiz tarih boyunca her zaman bir mücadele içerisinde oldu. En yakın, 15 Temmuz buna verebileceğiz önemli bir örnek. Bizler çocuk olsak dahi milli duygulara sahip bireyler olduğumuzu kanıtlamak, Türkiye için canı pahasına savaşan askerlerimize moral vermek için kalbimizden geçen temiz duyguları kaleme almaya çalıştık. Allah, kahraman askerimizin yanında olsun, dualarımız onlarla” şeklinde konuştu.

Mektupları teslim ederken çocuklara eşlik eden Sapanca Belediye Başkan Yardımcısı Mübin Yeni “Çocuklarımızla gurur duymamak mümkün değil, kendileri bu kararı aldı ve kendileri hayata geçirdi, biz ise onlara eşlik etmek ve onlarla gurur duymak düştü. Geleceğimizin, çocuklarımızla, aydınlık olduğuna inanıyoruz Afrin’de görev yapan Mehmetçiğimize 7’den 77’ye dua ediyoruz” dedi.


Bu haber 263 kez görüntülendi