• Sapanca

    14°C

    Hafif Yağmur

Sapancalı Çocuklar Çok Mutlu


Sapanca Belediyesi ve Sapanca Kent Konseyi Çocuk Meclisi işbirliği ile çocuklar için sinema etkinliği düzenledi. Etkinlik kapsamında Sapanca Turizm Fakültesi Büyük Salonunda bir araya gelen çocuklar, çizgi film izlediler. Aynı zamanda öğrencilere sinema öncesi patlamış mısır ikram edildi.

Artık Sapanca’ya Çocuk Gözüyle Bakıyoruz
İlçedeki çocukların sosyalleşmesi ve tatillerinde bir farklılık olması için böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirten Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer  “Bugün çocuklarımız burada çizgi film izledi. Çocuklarımız hem çok mutlu oldular hem de eğlendiler. Çocuklarımızın ev ortamından ayrılıp farklı ortamlarda olduklarında mutlu olduklarını görüyoruz. Çocuk Meclisimizin talepleri vesilesiyle bu etkinliği düzenledik. Çocuklarımızdan gelen projeler tek tek gözden geçirilip, en kısa sürede hayata geçirmek için ekip arkadaşlarımızla çalışıyoruz. Sapanca Kent Konseyi Çocuk Meclisimizle artık Sapanca’ya çocuk gözüyle bakma imkânı buluyoruz” dedi.

Sapanca için çocuklar için toplanıyoruz
Çocuk Meclisi Başkanı Eda Bayar, hayata geçirilen her projede mutlu olduklarını ifade etti. Başkan Bayar, “Kurulduğumuz günden bu güne adımızdan sık sık söz ettirmenin gurunu yaşıyoruz. Sapanca için çocuklar için her toplantımızda neler yapabiliriz diye konuşuyoruz. Gelen istek ve şikâyetleri önce toplantımızda değerlendiriyor, daha sonra büyüklerimize aktarıyoruz. Diğer ilçelerdeki sinemalara giden arkadaşlarımız öncelikle bizden, Sapanca’da sinema izlemek istekleri talebinde bulundular. Bu gün bunu hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm çocuklar adına bizden desteklerini esirgemeyen Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer’e teşekkür ediyoruz” dedi.

Katılımın yoğun olduğu etkinlikten mutlu ayrılan çocuklar ve veliler bundan sonra her ay bu etkinliğin devam etmesini dilediler ve emeği geçenlere teşekkürlerini ilettiler.
 


Bu haber 333 kez görüntülendi